Türkçe altyazılı izlemek için tıklayın

Kirby Ferguson Everything is a Remix serisiyle, kültürel ürünlerin birbirinden “ödünç” aldığı melodileri, sahneleri ve fikirleri masaya yatırıyor. Dört bölümlük belgesel serisinin şu ana kadar üç bölümü yayınlandı. İlk bölümde konuya genel bir giriş yaptıktan sonra Led Zeppelin, Daft Punk gibi gruplardan örnekler vererek müzikteki aşırmaları ele alıyor. İkinci bölüm, remikslerin en çok bulunduğu yere, eğlence endüstrisine odaklanıyor: çizgi filmler, televizyon dizileri, video oyunları ve sinemanın ortak kullandığı havuz üzerine. Star Wars, Kill Bill ve Matrix gibi birçok filmin referanslarını tek tek ortaya koyuyor. Üçüncü bölüm ise yaratıcılık öğeleri ve eş zamanlı keşifler üzerine.

Son 10 yılda en çok gişe yapan 10 filmden %74’ü, ya devam filmi ya da eski bir filmin tekrar yapımı ya da çizgi roman, video oyunu veya kitap uyarlamasıdır.

Türkçe altyazılı izlemek için tıklayın

Türkçe altyazılı izlemek için tıklayın

1. Bölüm’ün Türkçe altyazıları tamam, ancak 2. ve 3. bölümler tam olarak bitmemiş. Gönüllü olarak bu noktaya kadar çevirenlere teşekkürlerimizi sunmakla birlikte, şu duyuruyu da yapalım: isteyenler Universal Subtitles sitesine giderek altyazılara müdahale edebilir.

EK: Everything is a Remix serisinin 4. Bölüm’ü de yayımlandı, bkz. Her Şey Koca Bir Remiks: 4. Bölüm

Send this to a friend