Havai’de yaşayan tasarımcı Pete Ulatan Inception filmindeki eğrilen, bükülen şehir manzaralarından esinlenerek hazırladığı projesinde, doğa ve şehir manzaralarını sert köşelere sahip kübik şekiller haline getiriyor. Sanatçı deneme-yanılma yöntemi ile geliştirdiği bu tekniği, çektiği ya da internetten bulduğu fotoğraflara uyguluyor. Çalışmalarını The Creators Project‘e verdiği röportajda şu şekilde anlatıyor:

Bu tekniği denemeler yaparak keşfettim. Denemelerim başta başarısızlıkla sonuçlandı, sonrasında aklımdakini nasıl oluşturacağımı kavradım. Bunu bir teknik haline getirmek ise yaklaşık 6 ayımı aldı. Bazı görsellerde, gökyüzünü maskeleyerek ayırıyorum, ardından başka bir görseldeki gözkyüzünü yerleştiriyorum. Böylece, iki farklı görselin aynı dünyaya ait olduğu izlenimini yaratıyorum.

Sanatçı hazırladığı ilginç görsellerin hareketli versiyonlarını ise Instagram hesabında paylaşıyor. Gerçeklikle oynamayı seven sanatçının üretimlerini sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz: Twitter, Behance.

Şehir silüetlerini kendi hayal gücü ile yeniden üreten Murat Germen, Aydın Büyüktaş ve Victor Enrich‘in çalışmalarına da göz atabilirsiniz.

Send this to a friend