Flavien Demarigny, namı diğer Mambo alaylı bir ressam, seyyar bir tasarımcı ve çalışmalarında modern çağ simgelerine farklı yorumlar katan sınır tanımaz bir sokak sanatçısı. Mambo duvar boyamaya bir Afrika atasözünden etkilenerek başlamış: Eğitimin yoksa, git dolaş!

Sanatçının bazı çalışmalarını sizlerle paylaşıyoruz; daha fazlası için internet sitesine göz atabilirsiniz. Nasıl çalıştığını merak ediyorsanız Mambo TV‘ye uğramadan geçmeyin derim. Ayrıca Mambo internet düşkünü sanatseverleri de unutmamış ve çalışmalarının yer aldığı eğlenceli bir i-Tunes uygulaması hazırlamış.

Mambo bu çalışmayı 1920’li yıllarda altmış yedi Dünya rekoru kıran, beş Olimpiyat madalyası kazanan ve daha sonra Hollywood’da Tarzan serilerinde oynayan Johnny Weissmüller anısına yapmış. Bu devasa çalışmanın yapılış süreci Mambo TV’den:

Tamamen görsel manada etkilendiğim isimler Jean Dubuffet, Piet Mondrian, Roy Linchenstein ve Keith Haring. Bu sanatçıların en sevdiğim yönü, kendilerine has bir dil yaratmış olmaları ve hayatlarını bu dili çeşitlendirmeye ve geliştirmeye adamış olmaları. Aborjin sanatı, İlkel sanat, erken Kolombiya sanatı ve Ndebele tabloları da beni aynı derecede etkilemiştir. Ayrıca şu sanatçıları da eklemem gerekir: Barry McGee, Blu, Kaws ve Os Gemeos. Daha manevi bir boyutta etkilendiğim sanatçılar arasında ise Wang Du, Jean Tinguely, Serge Gainsbourg, Pedro Almodovar, Picasso, Jean Michel Basquiat, Quentin Tarantino, Prince ve Daft Punk’ı sayabilirim.

Send this to a friend