Bir gün internette bir infografik ile karşılaşıyor Emanuele Colombo ve buradan aldığı istatistiki bilgiler doğrultusunda Ruh İkizi Olduğumuzun Kanıtı isimli videoyu hazırlıyor. Videonun önermesi belli: “Aynı dili konuştuğum ve dünyaya aynı pencereden baktığım bir kadın bulma ihtimalim çok düşük, eğer seni bulduysam inan ki biz ruh ikiziyiz.”

Stacy, sen her zaman bizim ruh ikizi olduğumuzu söylersin. Birbirimiz için yaratıldığımızı… Bense hep dünyada kaç kişi yaşıyor, daha iyi birisini bulma şansımız çok düşük gibi, pek de romantik olmayan cevaplar verirdim. Hayatımda olduğun için ne kadar şanslı olduğuma daha yakından bakmaya karar verdim.

Aslında söz konusu infografik günümüz tüketim toplumunun yarattığı ilginç evlenme teklifleri modasının bir ürünü. Drake Martinet hazırladığı bu infografik ile kız arkadaşı Stacy’e evlenme teklif ediyor.

Dünyada 7.000.000.000 kişi yaşıyor. Bunların kaçıyla tanışabilirim? En fazla %4’üyle. Sadece kadınları hesaplayabilmek için 2’ye böl. 25-29 yaş arası için de 0,08 ile çarp. Düzgün İngilizce konuşmayanları elemek için de %88’ini çıkar. Böylece geriye hayatım boyunca tanışabileceğim, konuşabileceğim ve aşık olabileceğim 1.340.000 kişi kalıyor. Ama daha fazlası da var! Sadece %3’ü beni güldürebilir. Sadece %2’sinin hem içi hem de dışı harika. Sadece %6’sı böyle bir şey hazırlayan bir ineği sevebilir. Sadece %1’i hayatıma tamamen mutluluk getirebilir. Bekle bir dakika. Sonuç 0,48 çıkıyor. Dünyada senin kadar mükemmel olan kadınların sayısı. Stacy, senin mükemmelliğine ulaşmak istatistiksel olarak imkânsız. Sen bu mantıklı adamın mucizelere inanmasını sağladın. Mucizeler gerçek olmalı çünkü sen bunun kanıtısın. Seni seviyorum. Bu da mantıken beni son bir soruya götürüyor: Stacy, benimle evlenir misin?

“Maalesef Drake Martinet kadar yaratıcı değilim” diyorsanız, buyrun siz de Emanuele Colombo‘nun hazırladığı videoyu paylaşın sevgilinizle.

Send this to a friend