KİMDİR NEDİR

2011 Ekim’inden itibaren sevdiğimiz, birbirimize göstermekten keyif aldığımız videoları, fotoğrafları, tabloları, illüstrasyonları, infografikleri, kısa filmleri, kitapları (çerçeveyi siz anladınız) burada biriktiriyoruz. Sanata dair her şeyi elbette bilmiyoruz. Ama merak ediyoruz. Araştırıyoruz. Öğreniyoruz. Ve paylaşıyoruz. İşin özü bu.

SANATBLOG

KİŞİSEL BİR SANAT SEÇKİSİDİR.

Meşhur “sanat nedir, ne içindir” sorusunu soracak olursanız: Sanat, onu üretenin canı ne istiyorsa, onu gören ne düşünüyorsa onun içindir. Hayata güzellik, incelik katmak içindir, zihin açıcıdır. Başka diyarlarda gezinmek içindir: Ayrıca hiçbir şey için olmak zorunda değildir. İnsanların maharetlerini, düşüncelerini, hislerini her türlü araçla özgürce ifade etmesidir sanat. Hayatın başka türlü olabileceğinin göstergesidir. Yaşanmışlıklar, hayaller, özlemler, çılgın fikirler, itirazlar, ikilemler, buhranlar, sevinçler, kaçırılanlar, mutluluklardır sanat. Gerekçeye ihtiyaç duymaz. En güzelini, Ehlivukuf bölümünde de yer verdiğimiz Kandinsky söylemiş:

…kulağınızı müziğe verin, resmin önünde gözlerinizi açın ve … düşünmeyi bırakın! Sadece o eserin daha önce bilmediğiniz bir dünyada ‘gezinmenizi’ sağlayıp sağlamadığını sorun kendinize. Eğer cevabınız evet ise, daha ne istiyorsunuz?

SOSYAL MEDYA

VE ÇEŞİTLİ KOLLAR

sanatblog’da paylaşılanları kaçırmamanız için sağa sola uzanmış sanatblog kollarını, sosyal medya sayfalarını sık sık güncelliyoruz. Facebook, Twitter, Instagram ve Pinterest sayfalarında sanatblog’da yer verdiklerimizden daha fazlasını paylaşıyoruz. Gördüklerimizi, duyduklarımızı kısa kısa not alıyoruz bir nevi. Ayrıca Youtube ve Vimeo sayfalarında hazırladığımız ve beğendiğimiz videoları, Spotify’da da çalma listelerini paylaşıyoruz.

HAFTALIK / AYLIK

SANATBLOG POSTASI

Gün içinde birçok farklı kanaldan bilgi/haber bombardımanına tutuluyoruz ve gündelik koşturmacanın içinde ilgimizi çekebilecek haberleri arada sırada kaçırabiliyoruz. Haftalık veya aylık sanatblog postası tam da bunun önüne geçebilmek için hazırlanıyor ve olan biteni toplu bir şekilde posta kutunuza getiriyor. Yeniliklerden haberdar olmak istersiniz, bu bağlantıya tıklayarak kolayca üye olabilirsiniz.

DESTEK

BEDAVA VERİLEN BİR HİZMETE BAĞIŞ YAPMAK MI?

Araştırmayı, yazmayı, düzenlemeyi ve paylaşmayı seviyoruz. Ancak bütün bunlar ayda 200 saatten fazla mesai demek. Bir o kadar zamanı da sosyal medya sayfaları ve haftalık posta için ekleyin. sanatblog’u düzensiz reklamlara boğmamak bizim için önemli. Sizin için de öyle olduğunu düşünüyoruz. Tüm bunların alternatifi de okuyucu bağışları. Gönülden yapılan her destek, bağış miktarı fark etmeksizin, bizim için kesinlikle çok anlamlı. Doğru bir iş yaptığımızı düşünerek yüzümüz gülüyor. Paypal kapandığı için sistemimiz şu anda çalışmıyor, ama belki yakında Patreon’da buluşuruz?

İLETİŞİM

Bize yazmak için İletişim sayfasındaki formu kullanabilir veya iletisim@sanatblog.com adresine doğrudan e-posta atabilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi her zaman merak ve heyecanla beklesek de, para kazandıran işlerimizin yoğunluğundan her zaman cevap vermeye zaman bulamıyoruz, lütfen affedin.

SANATBLOG LİSANSI cc

sanatblog, internetin ticari bir alışveriş kanalı yerine, gerçek bilgiye erişim sağlayan bir platform haline gelebilmesi için, tamamen bağımsız ve gönüllü olarak yapılan katkıları destekleyen bir düşünce kuruluşu ve organizasyonu olan Creative Commons tarafından lisanslanmıştır. Bu lisans aynı zamanda sanatblog’da yer alan yazıları, içeriği değiştirmeden ve yazının bağlantı adresini kaynak göstererek kendi sitenizde paylaşabilirsiniz anlamına gelmektedir. İçeriğin sadece ticari amaçlar için kullanımına izin yoktur.

YAZARLAR

buket

10 kilobaytın peşinde

umut

İnanır ki sanat özgürleştirir!

fırat

olsun.

chiydem

müzelere kafayı takmış bir garip ruh; büyüyünce yüksek sosyolog ev hanımı olacakmış...

DENİZ

Müziksever.

SİNEM

Bio yazamamanın dayanılmaz hafifliği ile güneyde bir sahil kasabasına yerleşmek isteyen kişi.

Merve

"Yerde gökte daha öyle şeyler var ki, Horatio, Senin felsefenin düşlerine bile girmez."

Özlem

Sanat karın doyurur!

Send this to a friend