Dailymotion ve Fransız sinematek France Inter işbirliğinde Tim Burton animasyon yarışması düzenlendiği haberini daha önce paylaşmıştık. 28 Haziran’da sona eren yarışmada sonuçlar belli oldu.

291 videonun katıldığı yarışmada sonuçların açıklanması heyecanla bekleniyordu, çünkü jüri üyeleri arasında bizzat Tim Burton da yer alıyor. Yarışma hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Biz şimdi hızlıca sonuçlara geçelim.

Birinciliği Andy l’handicape et le robot Dandy videosu kazandı. Animasyon, sakat bir çocuğun karanlıklar içinde otururken bir anda ortaya çıkan robot Dandy ile yaşadığı ilk yürüme heyecanını anlatıyor.

İkinci olan animasyon, The girl who found herself chubby: Les Contes de Nina, zayıflık takıntısı üzerine ve Tim Burton’ın yakından tanıdığımız kadın karakterlerine ziyadesiyle gönderme yapıyor. Kendini şişman bulan bir kızın tam da Tim Burton karakterlerine yakışır şekilde kendini yenilemesini anlatıyor.

Üçüncülüğü kazanan animasyon, After parties days are ending too, intihar ve ölüm temaları etrafında hazırlanmış ve müziği ile öne de çıkıyor.

Send this to a friend